MENTOS HISTÓRIA

Kto stojí na počiatku legendárnej značky Mentos?

2022

2022

Nové funkčné cukríky Mentos CleanBreath

Povedzte áno dlhotrvajúcej intenzívnej sviežosti s novými funkčnými cukríkmi Mentos CleanBreath!

Tieto funkčné cukríky vďaka svojmu výnimočnému zloženiu v kombinácii so zinkom preukázateľne znižujú príčiny nepríjemného dychu po dobu viac ako 2 hodín.

2020

2020

Mentos rozšírilo svoje rady o nové, jahodové cukríky

Mentos Strawberry mix sú šťavnaté cukríky, ktoré Vás oslovia a prekvapia niekoľkými jahodovými príchuťami – od kyslejšej až po tú najsladšiu. S príchodom teplých dní si určite vychutnáte sladko osviežujúce chute, ktoré vo Vás prebudia pocit leta a navodia pohodovú náladu. Bude to jednoducho láska na prvú jahodu!

2019

2019

Voľba spotrebiteľov 2019

Rovnako ako minulý rok, aj v roku 2019 prebehla na území Slovenskej a slovenské republiky prestížnu súťaž - Voľba spotrebiteľov.

Značka Mentos sa zúčastnila so svojimi ovocnými žuvačkami – lahodnými Strawberry a osviežujúcimi Lemon - a vďaka Vašej dôvere obsadili prvé miesto v Kategórii žuvačiek.

Ďakujeme Vám všetkým!

2019

Rozšírenie rady žuvačiek

Žuvačky Mentos rozširujú svoju rodinu príchuťou o ďalšie dve novinky.

Do kabelky si so sebou teraz môžete pribaliť nové žuvačky Pure White Sweet Mint, 30 g, do vrecka si potom strčiť nové Pure Fresh Bubble Fresh v kompaktnej ruličke, 15 g.

Žuvačky sú bez cukru, s výťažkom zo zeleného čaja a majú jedinečný guľatý tvar s tekutým jadrom. Stačí krúpnuť a užiť si deň! Žuvačky Pure White navyše napomáhajú bielenie zubov.

2018

2018

Prežuj to!

Dvaja zástupcovia žuvačiek 15,5g Fresh Mint a Spearmint ideálnych do vrecka a dve príchute vo veľkosti 30g, akurát do kabelky, značke Mentos nestačili!

Žuvačky strednej veľkosti, 30 g, rozšírili svoje rady o novej ovocné príchute - lahodnú Strawberry a svieži Lemon.

Žuvačky sú bez cukru, s výťažkom zo zeleného čaja a majú jedinečný guľatý tvar s tekutým jadrom. Stačí krúpnuť a užiť si deň!

2018

Voľba spotrebiteľov 2018

Mentos žuvačky sa zúčastnili Voľby spotrebiteľov a vyhrali Absolútneho víťaza! Voľba spotrebiteľov je prestížny program, ktorý monitoruje, podporuje a oceňuje výrobky na rýchloobrátkovom trhu na Slovensku. Víťazi sú vyberaní 2000 respondentmi.

Ďakujeme Vám za dôveru!

2018

Nové cukríky Say Hello

Novinka Mentos Say Hello vyhrala Najlepšie novinku v Kategórii cukríky.

Limitovaná edícia Mentos Say Hello s príchuťou citrónu Vám ľahko pomôže sa zoznámiť! Unikátny smajlíci na cukríkoch sa na Vás usmievajú, škerí, mračí, a ešte mnoho ďalšieho!

Zoznámte sa hravo!

2017

2017

Mentos Pure Fresh žuvačky

OBJAVTE ŽUVAČKY MENTOS Pure Fresh s intenzívnou sviežosťou a tekutým jadrom!

Vybrať si môžete z troch praktických veľkostí balenia a rady osviežujúcich príchutí.

Žuvačky sú bez cukru a majú jedinečný okrúhly tvar s tekutým jadrom. Stačí si zahryznúť a užiť si deň!

2017

Unikátne cukríky s potiskom

Nová limitovaná edícia Mentos Say Hello s príchuťou pomaranča a maliny s unikátnymi obrázkami pre hravé zoznámenie. Ochunajte a pridajte sa do #mentosvyzva!

2017

Rozšírenie rady Mentos Choco

Rada Mentos Choco sa rozširuje o novinku Mentos Choco Mint, ktorá prináša jedinečné spojenie karamelu, čokolády a mäty.

2016

2016

Spustenie aplikácie #SomZa

Značka Mentos sa púšťa do špeciálneho on-line projektu a spúšťa vlastnú mobilnú aplikáciu Mentos #SomZa. S novou aplikáciou nájdeš parťákov, parťáčky a cool eventy v Tvojej blízkosti.  

2016

Sú tu nové Mentos Choco!

Značka Mentos prichádza na trh s novinkou MENTOS CHOCO a prináša jedinečnú kombináciu čokolády a karamelu, ktoré sa lahodne spoja v Tvojich ústach do neočakávaného chuťového zážitku. 

2015

2015

Na trh prichádza Mentos Popins

Žuvacie cukríky Mentos vo vrecku. Sú hravé, farebné, zábavné a urobia radosť každému, kto ich ochutná.

2014

2014

Unikátny koncept Mentos Rainbow

Konečne vieš, kde akú príchuť nájdeš. Tak začni tou najlepšou.

2005

2005

Mentos prichádza so žuvačkou

Žuvačky Mentos majú premiéru nielen v Európe. Osviežujúcou chuťou, jedinečným tvarom a mnohými príchuťami si získavajú svojich verných fanúšikov. 

2001

2001

Spojenie silných značiek

V roku 2001 spájajú holandská spoločnosť van Melle a talianska spoločnosť Perfetti svoje sily a distribuujú Mentos do obchodov po celom svete.

1990

1990

Kampaň „Freshmaker“

Mentos prichádza s kampaňou „Freshmaker”, ktorá výborne účinkuje na celom trhu. Chvíľu po jej uvedení predaje Mentos prudko stúpajú. 

1976

1976

Prvý fresh TV spot

Mentos má premiéru na televíznych obrazovkách so svojím prvým sviežim TV spotom. 

1960

1960

Prvý Mentos v ruličke

Šesťdesiatky! Revolúcia v móde, sexe, hudbe, ale aj v Mentos. Prvé Mentos sa začínajú predávať v ruličke a hľadajú si svoju cestu k zákazníkom.

1950

1950

Nová sviežosť sa šíri svetom

Výroba Mentos sa presunula do Rotterdamu. A nová sviežosť sa začala vyvážať do Francúzska, Nemecka a Spojeného kráľovstva.

1932

1932

Prvé Mentos

Bratom Michaelovi a Pierrovi van Melle z Holandska sa stala veľkou inšpiráciou cesta do Poľska. Počas výletu vymyslel Pierre koncept mentolovej cukrovinky, ktorej dal názov Mentos.

...

"Nič sa nevyrovná bozku Mentos! S radom inovatívnych cukríkov a žuvačiek je vždy tým správnym produktom, s ktorým môžeš zažiť bozk svojho života!"

Zdieľaj s priateľmi